Strona Liceum w Błażowej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w dniu 3 września 2018 r. rozpoczną się zbiórką wszystkich uczniów w budynku LO o godzinie 8:00. O godzinie 8:15 wszyscy uczniowie i nauczyciele wezmą udział w uroczystej Mszy Św. Witamy rok szkolny 2018/2019!!!

Podręczniki 2018/2019

W menu "Dla ucznia" dostępny jest szkolny wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2018/2019. Zapraszamy do zapoznania się.

Złote Lilie Królowej Jadwigi własnością LO w Błażowej

IMG 2254 miniLicealistki z Błażowej: Andżelika Kustra, Aleksandra Kwaśny i Magdalena Stec zostały laureatkami I miejsca w I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Świętej Jadwidze Królowej „O lilie Jadwigi Andegaweńskiej”. Finał konkursu odbył się 6 czerwca 2018 r., a jego organizatorem był proboszcz Parafii Archikatedralnej na Wawelu św. Stanisława B.M. i św. Wojciecha M. ks. prałat Zdzisław Sochacki, współorganizatorem Rada Rodziny Szkół Jadwigowych. Konkurs odbywał się pod patronatem ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego Piotra Ćwika – wojewody małopolskiego oraz Barbary Nowak małopolskiego kuratora oświaty.

Uczniowie LO w Sądzie

DSCF2897 miniSymulacja rozprawy karnej przygotowana przez uczniów klasy I LO im. Świętej Królowej Jadwigi w Błażowej zwyciężyła w II edycję projektu „Uczeń i prawo” organizowanego przez Koło Naukowe Postępowania Karnego Wykonawczego „Temida” działające na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Symulacja rozprawy odbyła się w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie. Jury stanowili prawnicy i pracownicy naukowi Uniwersytetu Rzeszowskiego m. in.: dr hab. prof. URz Monika Klejnowska, sędzia Sądu Rejonowego - dr Arita Masłowska, wiceprezes Sądu Rejonowego w Rzeszowie - Alicja Kuroń, dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych - mecenas Piotr Kamiński, mecenas Piotr Blajer dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Rzeszowie, Mariusz Chudzik prokurator Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

Matura 2018

DSCF2393 mini4 maja maturzyści rozpoczęli najważniejszy egzamin w życiu - maturę. Najpierw język polski, potem matematyka, język angielski, przedmioty rozszerzone oraz egzaminy ustne. Za wszystkich trzymamy mocno kciuki!